Bilge Minik Nisan 2021 Sayısı Çıktı!

Bilge Minik Nisan 2021 Sayısı Bayilerde!

Sevgili miniklerin okul öncesi eğitimine destek olabilmenin sorumluluğunu üstlenen Bilge Minik dergisinin 56. sayısı çıktı. Çocuk edebiyatına ve çizgisine emek veren değerli yazar ve çizerlerimiz, Osman Turhan’ın yayın yönetmenliğinde hazırlanan Bilge Minik sayfalarında okurlarla buluşmaya devam ediyor.

Evde Etkinlik

Bilge Minik, yetişkin yönlendirmesiyle tamamlanabilecek çok sayıda etkinlikten oluşan, okul öncesine yönelik eğlenceli ve öğretici bir dergidir. Bu etkinlikler okul öncesi dönemdeki çocukların araştırma ve merak duygularını harekete geçirici, dil gelişimini, el becerilerini destekleyici niteliktedir. Ayrıca çocukların okuma serüvenlerinin başlangıcını keyifli hale getirmeyi amaçlıyorlar. Sayfalarda yer alan “Ebeveynlere Not” bölümleri, çocukların yapılan çalışmalarda temel motor becerileri ile kaslarının işlev kazanması, araştırıcı ve sorgulayıcı çalışmalar ile zihinsel ve duygusal gelişimlerine katkı sağlanması noktasında ebeveyn desteğinin nasıl olması gerektiği konusunda rehberlik ediyor.

Bu ay neler var?

Miniklerimiz derginin bu sayısında uçurtmaların nasıl uçtuğunu öğrenecekler. Uçurtmalar ile ilgili çocuklara bilgiler sunulurken, onların rüzgârı öğrenmelerini kolaylaştıracak deneyler ve uçurtma etkinliklerine de yer verilmiş. Peygamber Efendimiz ’in (SAV) hayatından örnekler, iyi kalpli enginar ve vak vak ördek ile ilgili bilgiler de sayfalara taşınmış. Dergi içinde çocuklar kesme, yapıştırma, resim yapma gibi dikkat, zekâ ve el becerileri geliştiren etkinliklerle eğlenceli vakitler geçirecek.

Emeği Geçenler

Osman Turhan’ın Genel Yayın Yönetmenliğini yaptığı derginin Nisan sayısında Mustafa Baltacı, Mehmet Demirhan, Kerem Ali Sakaryalı, Esma Genç, Selma Yıldız, Gülsüm Sezgin, Merve Gülcemal, Esin Baytar, Murat Tanhu, İbrahim Oğuz, Ayşe Erdem, Büşra Önder, Yavuz Girgin, Tuğba Coşkuner ve Müslüm Kaplan gibi tecrübeli isimler yer alıyor.

Keyifli hediyeler!

Derginiz ile bu ay Kurmalı Sudoku Zeka Oyunu hediye ediliyor ve çıkartmalı etkinlikler unutulmamış.

Miniklerimizin en sevdiği bölüm kendi kapağını tasarlama ise dergi içinde yine onları bekliyor

Bilge Minik dergisi hakkında daha çok bilgi edinmek ve abone olmak isteyenler  www.birlikte.com.tr adresini ziyaret edebilir, ayrıca kaçırdığınız sayıları da temin edebilirsiniz.

Leave a comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.