Bilge Çocukların Dünyası
iletisim@bilgecocuk.com
İletişim0212 467 67 17

Çocuk Kitapları

Çocuk Kitapları

ÇOCUK KİTAPLARI

Bilge Çocuklar İçin Kitaplar

Ç ocuk kitapları; çocukları zihinsel, psikolojik ve sosyal açıdan etkiler. Hikaye, masal, şiir gibi anlatılardan oldukça etkilenen çocuklar, kitaplar sayesinde bakış açılarını ve hayal güçlerini geliştirir.

Çocukların dinleme ve anlama becerileri, kendini ifade etme yeteneği, sözel anlatım gücü ve kelime dağarcığı gibi sözel yeteneklerini geliştiren kitaplar; çocukların hayal dünyasını ve dünyaya bakış açısını da doğrudan etkiler.

Çocuk kitapları, ele aldıkları konudan bağımsız olarak, çocukların neden-sonuç ilişkisi kavramını geliştirir ve çocukların yorumlama kabiliyetini geliştirir. Bunun yanı sıra, çocukların kendilerini ifade etme yöntemleri, etkili dinleme ve anlama özelliklerini de olumlu etkiler.

Çocukların ve ebeveynlerin yoğun ilgisi ile her geçen gün okuyucu kitlesini genişleten Bilge Çocuk dergisi, çocuklar için hazırladığı nitelikli kitaplarla yoluna devam ediyor.

Yayınlarımız, geleceğimizin mimarı çocuklarımızın araştırma ve merak duygularını harekete geçirerek içlerindeki mucidi uyandırmayı; insani ve manevi değerleri uygun bir üslupla sunarak da onların manevi gelişimlerine destek olmayı hedefliyor.

Çizgi romandan hikâyeye, STEM kitaplarından, bilimsel yayınlara kadar pek çok alanda sıra dışı, eğitici ve eğlenceli kitaplar Bilge Çocuk Kitaplığında okuyucularını bekliyor.