Bilge Çocukların Dünyası
iletisim@bilgecocuk.com
İletişim0212 467 67 17

7-12 Yaş

 

 

 

Aile çocuğun ilk öğretmenidir. Dersler önce ailede başlar ve en önemli kazanımlar ailede elde edilir. Konuşurken Türkçe dersinde, alışveriş yaparken matematik dersinde, trafikte ya da gezerken sosyal dersinde olabilirsiniz. Hiçbir ders ihmale gelmez.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Her canlının olduğu gibi ruhun da beslenmeye ihtiyacı vardır. Çocuğun ruhunu doyurmak da onu dinlemekle olur. Çocukla konuşurken ve onu dinlerken çocuğun boy seviyesine iner ve göz teması kurarsanız ona kendisini değerli hissettirmiş olursunuz. Yarın, çocukların sizi dinlemesini isterseniz bugünden onları dinlemeniz gerekecektir.

 

 

 

 

 

 

 

Çocuğun kişisel ve sosyal gelişimi için doğru iletişim çok önemlidir. Ailesi tarafından dinlenildiğini düşünen çocuk kendisini daha rahat ifade eder. İçine kapanmaz, derdini ve sıkıntısını kolayca dile getirir. Olumsuz duygu ve düşüncelerden sıyrılır. Böylece konuşma becerisi ve kelime haznesi de gelişir.

 

 

 

 

 

 

 

Çocuklar, çok iyi birer taklitçidir ve duyduklarından çok gördüklerinden etkilenir. Kazandırılmak istenen davranış ebeveynde olursa çocuğa tesir edecektir. Yapmadığımız davranışı çocuktan beklemek doğru olmayacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çocuğu hayata hazır hale getirmek ailenin en büyük sorumluluklarındandır. Bunu yaparken çocuğun bazı konularda zorlanması üzücü gibi görünebilir. Ancak bu şekilde çocuğunuzun problem çözme becerisi de son derece gelişecektir. Çocuğunuz karmaşık sorunları kendi kendine çözmeyi öğrenecektir.