Bilge Minik Mart 2021 Sayısı Çıktı!

Bilge Minik Mart Sayısı Bayilerde

Sevgili miniklerin okul öncesi eğitimine destek olabilmenin sorumluluğunu üstlenen Bilge Minik dergisinin 55. sayısı çıktı. Çocuk edebiyatına ve çizgisine emek verenler, Osman Turhan’ın yayın yönetmenliğinde hazırlanan Bilge Minik sayfalarında okurla buluşmaya devam ediyor.

Evde Etkinlik

Bilge Minik, yetişkin yönlendirmesiyle tamamlanabilecek çok sayıda etkinlikten oluşan, okul öncesine yönelik eğlenceli ve öğretici bir dergidir. Bu etkinlikler okul öncesi dönemdeki çocukların araştırma ve merak duygularını harekete geçirici, dil gelişimini, el becerilerini destekleyici niteliktedir. Ayrıca çocukların okuma serüvenlerinin başlangıcını keyifli hale getirmeyi amaçlıyoruz. Sayfalarda yer alan “Ebeveynlere Not” bölümleri, çocukların yapılan çalışmalarda temel motor becerileri ile kaslarının işlev kazanması, araştırıcı ve sorgulayıcı çalışmalar ile zihinsel ve duygusal gelişimlerine katkı sağlanması noktasında ebeveyn desteğinin nasıl olması gerektiği konusunda rehberlik ediyor.

Bu ay neler var?

Derginin bu sayısında Tohumların nasıl ağaca dönüştüğünü öğreneceğiz? Tohumlar ile ilgili çocuklara bilgiler sunulurken, onların öğrenmelerini kolaylaştıracak deneyler ve etkinliklere de yer verilmiş. Peygamber Efendimiz ’in (SAV) hayatından örnekler, kumkuat ve aslan ile ilgili bilgiler de sayfalara taşınmış. Dergi içinde çocuklar kesme, yapıştırma; dikkat, zekâ ve el becerileri geliştiren etkinliklerle eğlenceli vakitler geçirecek.

Emeği Geçenler

Osman Turhan’ın Genel Yayın yönetmenliğini yaptığı derginin Şubat sayısında Mustafa Baltacı, Mehmet Demirhan, Kerem Ali Sakaryalı, Esma Genç, Selma Yıldız, Bestami Yazgan, Gülsüm Sezgin, Merve Gülcemal, İbrahim Oğuz, Esin Baytar, Murat Tanhu, Ayşe Erdem, Büşra Önder, Yavuz Girgin ve Müslüm Kaplan gibi tecrübeli isimler yer alıyor.

Keyifli hediyeler!

Derginiz ile bu ay aslan maketi ve çiftlik çıkartmaları hediye ediliyor.

Miniklerimizin en sevdiği bölüm kendi kapağını tasarlama ise dergi içinde onları bekliyor.

Bilge Minik dergisi hakkında daha çok bilgi edinmek ve abone olmak isteyenler  www.birlikte.com.tr adresini ziyaret edebilir.

Leave a comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.