Bilge Minik Eylül 2021 Sayısı Çıktı!

Bilge Minik Eylül Sayısı Bayilerde

Sevgili miniklerin okul öncesi eğitimine destek olabilmenin sorumluluğunu üstlenen Bilge Minik dergisinin 61. sayısı çıktı. Çocuk edebiyatına ve çizgisine emek verenler, Osman Turhan’ın yayın yönetmenliğinde hazırlanan Bilge Minik sayfalarında okurla buluşmaya devam ediyor.

Evde Etkinlik

Bilge Minik, yetişkin yönlendirmesiyle tamamlanabilecek çok sayıda etkinlikten oluşan, okul öncesine yönelik eğlenceli ve öğretici bir dergidir. Bu etkinlikler okul öncesi dönemdeki çocukların araştırma ve merak duygularını harekete geçirici, dil gelişimini, el becerilerini destekleyici niteliktedir. Bu doğrultuda çocukların okuma serüvenlerinin başlangıcını keyifli hale getirmeyi amaçlıyoruz. Sayfalarda yer alan “Ebeveynlere Not” bölümleri, çocukların yapılan çalışmalarda temel motor becerileri ile kaslarının işlev kazanması, araştırıcı ve sorgulayıcı çalışmalar ile zihinsel ve duygusal gelişimlerine katkı sağlanması noktasında ebeveyn desteğinin nasıl olması gerektiği konusunda rehberlik ediyor.

Bu ay neler var?

Derginin bu sayısında ormanların ne işe yaradığını, ormanlarımızın en güzel süsü olan ağaçların yapısını ve oksijen üretiminin nasıl olduğunu öğreneceğiz. Ayrıca dergide, miniklerin öğrenmelerini kolaylaştıracak deneyler ve etkinliklere de yer verilmiştir. Hayvanlar âleminden ağaçkakanın yaşam özellikleri, kuru baklagillerin faydaları, Peygamber Efendimiz’in (SAV) hayatından örnekler de sayfalara taşınmıştır. Dergi içindeki kesme, yapıştırma; dikkat, zekâ ve el becerileri geliştiren etkinliklerle çocuklarımız eğlenceli vakit geçirecek.

Emeği Geçenler

Osman Turhan’ın Genel Yayın yönetmenliğini yaptığı derginin Eylül sayısında Mustafa Baltacı, Mehmet Demirhan, Esma Genç, İbrahim Oğuz, Burhan İstenci, Bestami Yazgan, Tuğba Coşkuner, Esin Baytar, Yusuf Pehlivan, Yavuz Girgin, Figen Yaman Coşar, Murat Tanhu, Büşra Önder, Selma Yıldız, Merve Gülcemal, Kerem Ali Sakaryalı ve Müslüm Kaplan gibi tecrübeli isimler yer alıyor.

Keyifli hediyeler!

Derginiz ile bu ay dört renk kare puzzle hediye ediliyor.

Miniklerimizin en sevdiği bölüm kendi kapağını tasarlama ise dergi içinde onları bekliyor.

Bilge Minik dergisi hakkında daha çok bilgi edinmek ve abone olmak isteyenler  www.birlikte.com.tr adresini ziyaret edebilir.

Leave a comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.