Bilge Minik Mayıs 2021 Sayısı Çıktı!

Bilge Minik Mayıs Sayısı Bayilerde

Sevgili miniklerin okul öncesi eğitimine destek olabilmenin sorumluluğunu üstlenen Bilge Minik dergisi, 57. sayısı ile karşınızda. Çocuk edebiyatına ve çizgisine emek verenler, Osman Turhan’ın yayın yönetmenliğinde hazırlanan Bilge Minik sayfalarında okurla buluşmaya devam ediyor.

Evde Etkinlik

Bilge Minik, yetişkin yönlendirmesiyle tamamlanabilecek çok sayıda etkinlikten oluşan, okul öncesine yönelik eğlenceli ve öğretici bir dergidir. Bu etkinlikler okul öncesi dönemdeki çocukların araştırma ve merak duygularını harekete geçirici, dil gelişimini, el becerilerini destekleyici niteliktedir. Ayrıca çocukların okuma serüvenlerinin başlangıcını keyifli hale getirmeyi amaçlıyoruz. Sayfalarda yer alan “Ebeveynlere Not” bölümleri, çocukların yapılan çalışmalarda temel motor becerileri ile kaslarının işlev kazanması, araştırıcı ve sorgulayıcı çalışmalar ile zihinsel ve duygusal gelişimlerine katkı sağlanması noktasında ebeveynlere rehberlik ediyor.

Bu ay neler var?

Derginin bu sayısında toprağın altında neler olduğunu öğreneceğiz. Toprağın altında neler var sorusuna cevap ararken, öğrenmelerini kolaylaştıracak deneyler ve etkinliklere de yer verilmiştir. Hayvanlar âleminden köstebeğin yaşam özellikleri, maydanozun faydaları, Peygamber Efendimiz’in (SAV) hayatından örnekler de sayfalara taşınmıştır. Bu dergi; kesme, yapıştırma; dikkat, zekâ ve el becerileri geliştiren etkinliklerle çocukların eğlenceli vakit geçirmesini sağlayacak.

Emeği Geçenler

Osman Turhan’ın Genel Yayın yönetmenliğini yaptığı derginin Mayıs sayısında Mustafa Baltacı, Mehmet Demirhan, Esma Genç, İbrahim Oğuz, Burhan İstenci, Bestami Yazgan, Tuğba Coşkuner, Esin Baytar, Yusuf Pehlivan, Yavuz Girgin, Figen Yaman Coşar, Murat Tanhu, Büşra Önder, Selma Yıldız, Merve Gülcemal, Kerem Ali Sakaryalı ve Müslüm Kaplan gibi tecrübeli isimler yer alıyor.

Keyifli hediyeler!

Derginiz ile bu ay karınca-insan-fil zeka oyunu hediye ediliyor.

Miniklerimizin en sevdiği bölüm olan “kendi kapağını tasarlama” ise dergi içinde onları bekliyor.

Bilge Minik dergisi hakkında daha çok bilgi edinmek ve abone olmak isteyenler  www.birlikte.com.tr adresini ziyaret edebilir.

Leave a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.